11. 12. 2020 | Kategorija: ARHIV NOVIC IN DOGODKOV

UPANJE

Kakšno naključje, da je prva adventna nedelja, Nedelja Karitas, ki je upanje samo in ki mnogim v življenje prinaša plamen upanja.

Prva svečka na adventnem venčku že gori!

Ali smo jo zares prižgali tudi v nas samih, v svojem srcu, v svoje vsakdanjem življenju, v družini, na delovnem mestu ali je samo še en okrasek več v našem domu.

Ste mogoče opazili, da je plamen svečke enak, če je svečka majhna drobcena ali pa velika in bahava?

Torej ni toliko pomembna svečka, kolikor je pomemben plamen. To je ta plamen, ki nas je zaznamoval že ob prižigu naših krstnih sveč in nas spremlja vse od takrat. Lahko dopustimo, da ta plamen ugasne/umre ali ga gojimo/hranimo, da nam daje življenje in radost.

Ta prvi plamen, ki gori na naših venčkih je plamen upanja, to upanje nam Kristjanom daje dodano vrednost, daje nam nekaj več. Če ga izpustimo iz svojih rok iz upanja naredimo obujanje. Jaz upam!

• Upam v svoji nemoči in v bolečinah svoje bolezni
  • Upam v svoji lastni nepopolnosti in svojih pomanjkljivostih
  • Upam v svoji ranljivosti in žalosti
  • Upam ob vseh svojih porazih in neuspehu
  • Upam v vsej svoji grešnosti in uporu
  • Upam in zaupam v vseh preizkušnjah v svojem življenju
  • Upam za vas vero učenci, da bodo iz vas otrok zrasli fantje in dekleta trdnega upanja
  • Upam za vas dragi starši, da boste svoje otroke znali objeti z vsem svojim upanjem in zaupanjem v njih same
  • Upam za vse ostarele, bolne in osamljene
  • Upam za vse preganjane in pozabljene
  • Upam za tiste, ki jih nihče ne sprejema in, ki jih nihče ne sprejme
  • Upam za izgubljene in za brezdomce
  • Upam za tiste, ki so lačni in goli in za tiste, ki so pri obloženih mizah oblečeni v draga oblačila a so lačni bližine človeka
  • Upam za vse sprte
  • Upam za vse, ki se trudijo po vseh svojih močeh pomagati pomoči potrebnim
  • Upam za boljši jutri v naši domovini
  • Upam za sožitje v naši župniji
  • Upam za tebe g. Župnik Martin, da ne obupaš nad nami
  • Upam, da se morija COVIDA -19 čim prej konča
  • Upam za vse zdravstvene delavce, ki so na robu svojih moči
  • Upam za svoje najdražje, ki mi pomenijo vse

Čeprav smo komaj na začetku adventa in pripravljamo jaslice za rojstvo Jezusa, je moje največje upanje Velikonočno jutro – novi Jeruzalem.

Jaz upam in zaupam! In upam, da sem tudi vas, ki ste to moje upanje danes delili z menoj, spodbudila k vašemu osebnemu upanju.

Lep pozdrav,
Mirjam Slokar