Oznanila: MAŠNI NAMENI

JANEZ BOSKO,
ustanovitelj salezijancev
+Palfi Kornelija; daruje Tkalčič Stanko z družino
+Hozjan Amalija; daruje sin z družino
1. februar

4. februar
OSKAR,
škof
za družine z majhnimi otroci in družine veroučencev

+Fritz Rozina; daruje Kovačič Sida
+Markoja Štefan; daruje družina Markoja iz Hotize
5. februar

PETA NEDELJA MED LETOM

8.00 LENDAVA (HU):
+Feher Ladislav; daruje testvér Katica családjával

10.00 LENDAVA (SI):
+Janez Žižek, obl.; daruje družina

ČETRTA NEDELJA MED LETOM

Veroučenci imajo ta teden zimske počitnice in s tem tudi veroučne počitnice. Kljub temu jih vabimo, da v zimskih počitnicah obiščejo praznično svet mašo ob prazniku Jezusovega darovanja – svečnici ali pridejo na Blaževo k blagoslovu svetega Blaža.

V četrtek mineva 40 dni od praznike Jezusovega rojstva – božiča. Ta dan Jožef in Marija neseta v tempelj Jezusa, da se Bogu zahvalita za dar otroka. Prazniku rečemo Jezusovo darovanje ali v ljudskem izročilu svečnica saj ta dan blagoslavljamo sveče.
Ob 9. uri slovesna sveta maša v obeh jezikih in ob 18. uri slovesna sveta maša v obeh jezikih. Pri obeh mašah blagoslavljamo sveče. Sveče uporabljamo ob raznih priložnostih: rojstnem dnevu; obletnici smrti; na grobovih; ob praznično pogrnjeni mizi; v hudih preizkušnjah; ob poroki; prvem obhajilu; ob bolniku; ob umirajočem. K blagoslovu prinesite svoje sveče, ki jih želite, da jih blagoslovimo.

Vsak petek sem eno uro pred večerno mašo na razpolago za sveto spoved, duhovni pogovor.

V petek obhajamo god škofa in mučenca Blaža. Ta dan Cerkev podeljuje Blažev blagoslov. Za zdravje pravimo, da je naše največje bogastvo. To najbolje vedo naši bolniki, pa tudi tisti, ki so že kdaj preboleli kakšno hujšo bolezen. Iz Svetega pisma vemo, da je Jezus bil bolnim še posebej naklonjen in da je rad uslišal njihovo prošnjo za ozdravljenje. Zato bomo zaupno prosili, naj nam Bog po priprošnji svetega Blaža podeli zdravje v grlu in naj nas varuje vsakega drugega zla. Maša in blagoslov bo ob 18. uri.

Sobotna večerna maša je že nedeljska sveta maša in je posebej namenjena družinam z majhnimi otroci in družinam veroučencev. Maša je ob 18. uri.

Prihodnjo nedeljo obhajamo PETO NEDELJO MED LETOM
Ob 8. uri maša v madžarskem jeziku in ob 10. uri v slovenskem jeziku.

V minulem tednu smo se na spodnjem pokopališču nad dimnikarji v Lendavi poslovili od HORVAT HELENE – zanjo so darovali eno sveto mašo. V Čentibi smo se poslovili od MAGYAR JOŽEFA – zanj so darovali eno sveto mašo. V Petišovcih smo se poslovili od HALÁSZ MÁRIJE – zanjo so darovali osem svetih maš. V Petišovcih smo se poslovili od BOT ŠTEFANA – zanj so darovali osem svetih maš.  Naj dobri Bog dá našim dragim rajnim večni mir in pokoj. In večna Luč naj jim sveti. Naj počivajo v miru. Amen.

Župnija Lendava organizira v mesecu oktobru romanje v Egipt in Sinaj k naši župnijski zavetnici sveti Katarini Sinajski ali Aleksandrijski. Agencija vsem, ki želijo romati in se prijavijo do 15. februarja, nudi brezplačno asisetenco zavarovanja. Prav tako je zadnji rok prijave za romanje do konec meseca maja.