Oznanila: MAŠNI NAMENI

10.00 LENDAVA (SI):
+Gerenčer Marjetka, Margit in Ludvik; darujejo domači

PETA VELIKONOČNA NEDELJA

Vstopamo v tretji teden ŠMARNIC. Šmarnice potekajo od ponedeljka do petka na Kapci, Gaberju, Petišovcih, Pincah, Dolini, Čentibi, Mostju in v Lendavi. Vsak dan se zbira čez 170 otrok in z nekaterimi prihajajo tudi starši. Bogu hvala za te lepe dneve, ko se zbiramo v molitvi, pesmi in igri ob naši nebeški materi Mariji.

V ponedeljek imamo po večerni maši srečanje z veroučitelji naše župnije.

V župnijski cerkvi vsak dan pol ure pred večerno sveto mašo molimo rožni venec za mir v svetu posebej mir v Ukrajini in poslušamo šmarnično brane za odrasle.

V četrtek bo po večerni maši srečanje članov Župnijske Karitas.

Vsak petek dopoldan na sedežu Župnijske Karitas zbiramo prehranska, sanitarna in denarna sredstva za ljudi v Ukrajini, kjer divja kruta vojna. Hvala za vašo srčnost in solidarnost.

V petek bomo imeli ob 20. uri srečanje z člani SVETA VERNIKOV GABERJA v gaberski cerkvici.

V soboto bomo imeli za letošnje devetošolce-birmance od 9. do 19. ure ORATORIJSKI DAN, ki ga pripravljajo animatorji.

V nedeljo, 29. maja bomo obhajali DAN ZAKONSKIH JUBILANTOV. Iz Župnijske knjige porok smo izpisali vse tiste jubilante, ki to leto obhajate obletnico svojega zakona (10, 20, 25, 30, 40, 45, 50, 55, 60, 65) in vam poslali vabilo. Tisti pari, ki niste bili poročeni v Župniji Lendava in letos praznujete jubilej vabljeni, da se pridružite praznovanju in se prijavite v pisarni župnije. Prav tako vabimo vse, ki letos praznujete srebrni jubilej zakona in niste prejeli vabila, saj v župnijskih knjigah cela generacija iz leta 1997 ni nikjer zabeležena, da se prijavite najkasneje do torka, 24. maja, da bomo lahko pravočasno izdelali plakete.

V soboto, 28. maja bomo zbirali LETNI PRISPEVEK – KARTZ za vzdrževanje naše župnije. Naslednji dan – v nedeljo, 29. maja bomo zbirali LETNI PRISPEVEK – KARTZ po vaseh med 14. in 16. uro na običajnih mestih.

Vsako soboto obhajamo večerno sveto mašo, ki je ob 18. uri, in je namenjena družinam z majhnimi otroki in družinam veroučencev.

Prihodnjo nedeljo obhajamo ŠESTO VELIKONOČNO NEDELJO.
Ob 8. uri maša v madžarskem jeziku in ob 10. uri v slovenskem jeziku.

Minuli teden smo se na pokopališču v Mostju poslovili od SZOMI MARJETE. Zanjo so darovali eno sveto mašo. Na pokopališču v Dolgi vasi smo se poslovili od GOMZI KARELA. Zanj so darovali šestnajst svetih maš. Na pokopališču v Mostju smo se poslovili od MERTIK MARTINA. Zanj so darovali triindvajset svetih maš. Naj dobri Bog dá našim dragim rajnim večni mir in pokoj – in večna luč naj jim sveti. Naj počivajo v miru. Amen.

OKLIC: Poročiti se želita:
DAVORIN SEČNIK, rimokatoliške vere, samskega stanu, diplomirani ekonomist, doma iz Horjula in
TATJANA BOGDAN, rimokatoliške vere, samskega stanu, inženir varstva okolja in komunale, doma iz Gaberja. V svoj odnos po zakramentu svetega zakona vabita Boga. Želimo jima blagoslova v zakonskem življenju.