25. 3. 2024 | Kategorija: NOVICE IN DOGODKI

OBVESTILA ZA TEKOČI TEDEN (od 25. do 31. marca 2024)

V četrtek vabljeni dopoldan ob 9. uri v stolno cerkev v Murski Soboti h krizemeni maši – posebej vabljeni vsi župnijski sodelavci. Zvečer ob 18. uri bomo obhajali spomin zadnje večerje. Pri  maši posebej sodelujejo naši letošni prvoobhajanci, ki bodo ob oltarju sedeli kot aposotoli pri zadnji večerji in prejeli bodo blagoslovljen kruh.

V petek je VELIKI PETEK, dan Jezusove smrti. Ob uri smrti, ob 15. uri, bomo v cerkvi ob božjem grobu molili premišljevanje Jezusovega trpljenja – križev pot. Ob 18. uri bo obred velikega petka.

V soboto obhajamo VELIKO SOBOTO, dan obiska božjega groba in čez dan blagoslavljamo izbrana jedila, ki nam pomagajo h globljemu doživljanju velikonočnih dogodkov – Jezusovega trpljenja, smrti in vstajenja. Obisk božjega groba je možen čez ves dan. Blagoslov hrane bo ob 11. uri v Petišovcih, ob 13. uri v Gaberju, ob 15. uri v Lendavi in prav tako ob 18. uri blagoslov hrane med vigilijo.
Ob 18. Uri se pričenja VIGILIJA – kar pomeni bdenje, čakanje in radost praznovanja Jezusovega vstajenja. Med vigilijo bomo dvema odraslima podelili zakrament svete birme. H vigiliji prinesemo svoje krstne sveče saj obnovimo dan, ko smo bili krščeni in Jezusu Vstalemu izpovemo svojo pripadnost, da bomo Luč sveta.

V nedeljo obhajamo VELIKO NOČ – DAN JEZUSOVEGA VSTAJENJA OD MRTVIH.
Ob 8. uri slovesna praznična maša v madžarskem jeziku. Ob 9. uri VELIKONOČNA PROCESIJA po ulicah našega mesta in ob 10. uri slovesna praznična maša v slovenskem jeziku.

Za več informacij glejte stran Oznanila.