FOTOGALERIJA: Dan svetega Florijana 2019

Fotografije: Dan svetega Florijana
Datum: 4. maj 2019

To soboto smo obhajali god svetega Florijana. Sveti Florijan je zavetnik mesta Lendave. Predniki so leta 1779 postavili pred cerkvijo v zaobljubo steber s kipom svetnika, da jih varuje pred požarom in na steber dali zapisati v latinščini: »Naj Lendava, ki je v tvojo čast, Florijan, postavila ta steber, slovi prosta grmad, ki jih vrtinči ogenj!«

Slovesna sveta maša je bila hrati tudi maša za družine in veroučence. Ob tej priložnosti smo povabili tudi gasilska društva naše župnije, saj je sveti Florijan med drugim tudi zavetnik gasilstva. Po maši smo se zaustavili ob kipu svetega Florijana in ga prosili blagoslova in varstva pred ognjem in neurji.

Med odprtimi slikami se lahko premikate tudi s pomočjo tipk na tipkovnici (leva in desna puščica)