25. 5. 2022 | Kategorija: Brez kategorije

Svete Višarje

v sredo, 27. julija 2022

Višarska Mati Božja, blagoslavljaj vse,
ki se zatekamo k tebi in te častimo
kot Božjo in svojo Mater!

Ob 5.00 uri odhod avtobusa izpred župnijske cerkve v Lendavi.

Pot nas bo peljala proti Ljubljani, Kranjski Gori, prestop meje v Italijo (potrebna je le osebna izkaznica ali potni list – čeprav so meje odprte) in okoli 10. ure prispemo do Svetih Višarij.

Tam se bomo vkrcali v gondolo s katero se približno 20. minut vozimo na vrh, kjer je starodavno Marijino svetišče. Ob 12. uri bomo imeli sveto mašo in priložnost za sveto spoved.

Na vrhu Svetih Višarij je več dobrih restavracij, kjer si po maši lahko privoščite topel obrok in prav tako je nekaj trgovinic s spominčki. Na Svetih Višarjah se bomo zadržali do 15. ure, ko se bomo z gondolo podali v dolino in ob 16. uri krenili proti Ljubljani. Na poti se bomo, če nam bo čas dopuščal ustavili na Brezjah.

Predvidena vrnitev v Lendavo je okoli 23. ure.

Cena avtobusnega prevoza 25 evrov
Cena gondole v obe smeri 15 evrov

Skupni strošek romanja 40 evrov

Prijave zbiramo do zapolnitve avtobusa v pisarni župnije Lendava v času uradnih ur.