Oznanila: MAŠNI NAMENI

10.00 LENDAVA (SI):
+Vučko Ana, daruje družina Šalika iz Velike Polane

16.00 VELIKA POLANA:
molitvena ura za nove duhovne poklice

22. april
ALEKSANDRA,
mučenka
+Bomblek Franc; daruje žena z otroci
+Šemovčan Katarina; daruje sin z družino
23. april
JURIJ,
mučenec
pogrebna maša in pogreb za duhovnika Józsefa Bernáda
24. april
FIDELIS,
mučenec
+Somi Ladislav; darujejo žena in sinova
+Kocon Štefan; Szép Rudi családjával

10.00 LENDAVA (SI):
+Ošlaj Franc in Marija ter sin Franc; daruje družina Kulčar

ČETRTA VELIKONOČNA NEDELJA

Vsak petek je eno uro pred večerno sveto mašo priložnost za obhajanje svete spovedi ali srečanje z duhovnikom, pogovor, vprašanja.

V soboto bomo imeli po večerni sveti maši srečanje z vsemi voditelji šmarnic, ki jih bodo tudi letos vodili po vaseh in v Lendavi.

Prihodnjo nedeljo obhajamo PETO VELIKONOČNO NEDELJO
Ob 8. uri maša v madžarskem jeziku in ob 10. uri maša v slovenskem jeziku.

Pred nami je župnijsko romanje v Medjugorje. V tem tednu je še čas, da v pisarni župnije uredimo vse potrebno za na pot, kot je zapisano v programu župnije.

Danes lahko vzamete novo številko Župnijskega Utripa v katerem je program za mesec maj in prve dni junija zaradi birmanske slovesnosti.

Zakrament svetega krsta so starši podarili NOA PRENDL iz Gaberja. Materi, očetu in botrom čestitamo saj so se odločili, da bodo svojega sina vzgajali v krščanskih vrednotah. Podprimo jih v svojih osebnih molitvah in z dobrimi željami.

Včeraj je v domu starejših v Lendavi umrl naš domačin in tukajšnjih duhovnik gospod József Bernád. Celo svoje življenje je služboval v svoji domači župniji in neštete družine pripravljal na zakramente. Danes popoldan ob 15. uri pripeljejo njegovo krsto s telesom sem v cerkev, kjer je dan za dnem daroval svete maše in razlagal Božjo Besedo ter na vso župnijo klical Božjega Blagoslova. Ves čas bo možnost za molitev in pokropitev njegovega telesa v globoki hvaležnosti za vse tiste iskrene in pristne trenutke, ki so zaznamovali vaše življenje v odnosu do svojega pastirja. Sedaj, ko boste odhajali iz cerkve vam bodo delili letak, kjer je zapisan življenjepis rajnega duhovnika Józsefa Bernáda in prav tako program za danes popoldan, jutri in torek, ko bo pogreb. Ob smrti duhovnika Józsefa ste povabljeni, da darujete za svete maše in namesto cvetja in sveč darujete dar za obnovo župnijske cerkve. V teh dnevih, ko se poslavljamo od dragega pastirja naše župnije, naj iz naših src pride hvaležnost za dar duhovništva obenem pa prošnja, da bi se kdo iz naše župnije odločil za duhovni poklic. Gospod daj rajnemu duhovniku Józsefu Bernádu večni mir in pokoj. In večna Luč naj mu sveti. Naj počiva v miru. Amen.