Oznanila: MAŠNI NAMENI

9.00 LENDAVA (SLO): +Kulcsár Lajos

10.00 LENDAVA (HU): +Toplak Margit

SEDMA NEDELJA MED LETOM

Danes obhajamo SEDMO NEDELJO MED LETOM.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri maša v Gaberju.

Ta teden imajo veroučenci zimske počitnice. Dvajset naših ministrantk in ministrantov se danes popoldan odpravlja na ministrantske duhovne vaje v duhovni center Veržej.

V sredo pričenjamo 40. dnevni POSTNI ČAS – PEPELNICA.
Na pepelnico kristjani obiščemo sveto mašo in dopustimo, da duhovnik nad nami potrosi pepel. S tem dejanjem pokažemo svojo notranjo pripravljenost, da postni čas vzamemo resno. Maše v Lendavi: 9. uri v obeh jezikih in zvečer ob 18. uri za vse tiste, ki ste dopoldan po obveznostih (šola, služba, zdravnik…).

Ker je postni čas čas povezanosti in skupne molitve bomo vsak postni petek premišljevali Jezusovo trpljenje – KRIŽEV POT, ki ga bodo pripravile različne skupine iz župnijskega živeljenja. Prav tako bomo imeli vsak petek v postnem času za obhajanje svete maše duhovnika, ki ga bomo povabili in bo imel petkov postni nagovor med križevim potom bo pa na razpolago za sveto spoved.

V petek bomo ob 17. uri molili premišljevanje Jezusovega trpljenja – Križev pot, ki ga bodo pripravili člani Župnijskega pastoralnega sveta. Po križevem potu bo sveta maša s postnim nagovorom. Ves čas križevega pota bo priložnost za sveto spoved.

V soboto je nedeljska maša ob 18. uri v Lendavi za družine in veroučenece.

Prihodnjo nedeljo obhajamo PRVO POSTNO NEDELJO.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. To nedeljo vam bomo delili liste na katere boste predlagali člane v novi Župnijski pastoralni svet.

Minulo soboto smo urejali sedežnino in prispevek za stroške ogrevanja cerkve in veroučnih prostorov. Hvala vsem, ki se zavedate te dobrine in s svojim prispevkom omogočite nam vsem, da smo lahko na toplem. Tisti, ki tokrat niste mogli urediti sedežnine in kurjave, lahko to storite kadarkoli v pisarni župnije v času uradnih ur.