9. 4. 2020 | Kategorija: NOVICE - OSTALO

HÚSVÉT 2020-ban a korona-vírus idején – élőben a lendavainfo.com portálon

Az idei húsvét akár az eddigi legszebb is lehet

„A világban uralkodó tébolyban megnyugodtam. Gondolataimat arra összpontosítottam, ami ténylegesen fontos.” Az idei húsvét az eddigi legszebb lehet. Erre megvan az egyszerű és minőségi mód. Csak önöktől függ, hogy hogyan cselekszenek. Tegyük a kezünket a szívünkre – az ünnepeket már kívülről ismerjük. Tudjuk, milyen ruhába öltözünk. Tudjuk, hogy hol és kivel fogunk ülni a templomban. Jól ismerjük a füstölgő illatát, és valahányszor érdeklődéssel figyeljük, hogyan emelkedik a füst a fény felé. Fejből tudjuk, kit látunk hosszú idő után ismét a templomban. És tudjuk, a plébános hogyan fogja elénekelni a húsvéti alleluját. Minden éven a templomtéren ugyanazon embereknek nyújtunk kezet. Ugyanazokat az embereket hívjuk meg hozzánk látogatóba, kávéra és kalácsra. Idén azonban minden felbomlott. A külső burok ezúttal elmarad. Idén a húsvét a legőszintébb és leghitelesebb formában jut el a szívünkbe. Most csak a lényeget kapjuk. Csomagolás nélkül. Azonban, ha az ünnepeket ténylegesen át szeretnénk élni, arra jól fel kell készülnünk.

Egyébként az idei húsvét csak úgy elmegy ellettünk. Most egy különös lehetőség tárul elénk. Olyan erősen megélhetjük azt, ahogy még soha eddig. És az idei húsvét az eddigi legszebb lehet. Igen. Ezekben a napokban folyamatosan velünk van a félelemmel és számtalan kérdés tárul elénk. Hamar rájövünk, hogy valamennyi választ nem az embereknél leljük meg. Ezért az Istenhez kell fordulnunk. Ez erre egy kiváló alkalom.

Önök számára biztosítjuk a húsvéti ünnepi szertartások közvetlen közvetítését a lendvai plébániatemplomból. Köszönetet mondunk Novak Leon úrnak, hogy lehetővé tette számunkra, hogy a húsvéti ünnepek alatt a lendavainfo.com portálon keresztül kapcsolatban lehetünk. A közös imánk, az ének és az ünneplés majd megnyugtat bennünket. Így megújítjuk kapcsolatunkat az Istennel. Mindez a belső erőnk olyan mély átélését nyújtja, mind még soha eddig. A húsvét reménnyel tölt el bennünket, hogy az élet erősebb a halálnál és a szeretet erősebb a gyűlöletnél.

A plébánia munkatársai plébánosunkkal karöltve áldott húsvéti ünnepeket kívánunk abban a reményben, hogy otthon leszünk és egészségesek maradunk!


NAGYCSÜTÖRTÖK,
2020. április 9-én – 18 órakor

A keresztények ezen a napon az ünnepek sorából az utolsó vacsorára emlékezünk, amely az első szentmise lett, valamint arra, ahogy Jézus az utolsó vacsoránál az apostolokat pappá nyilvánította.

Az élő közvetítés Lendváról a plébániatemplomból 18 órakor lesz a lendavainfo.com portálon.

Fogjunk össze és a templomunkból közösen ünnepeljük a NAGYCSÜTÖRTÖKÖT.


NAGYPÉNTEK,
2020. április 10-én – 18 órakor

Ez az a nap, amikor az ember megölte az Istent. Ez az egyetlen nap az évben, amikor nincs szentmise. Ennek ellenére a hívek egybegyűlnek és hódolnak a szent kereszt előtt.

Az élő közvetítés Lendváról a plébániatemplomból 18 órakor lesz a lendavainfo.com portálon.

Fogjunk össze és a templomunkból közösen ünnepeljük a NAGYPÉNTEKET.


NAGYSZOMBAT,
2020. április 11-én – 18 órakor

Nagyszombaton tartjuk a húsvéti ételek szentelését. Annak ellenére, hogy a járvány miatt nem tudunk elmenni a templomba arra kérem Önöket, hogy a húsvéti ételeket ugyanúgy készítsék elő, ahogy azt minden éven szokták. Otthon terítsék meg az asztalt fehér abrosszal, az asztalra helyezzék el a gyertyát, a keresztet és a szenteltvizet. Amennyiben otthon nincs szenteltvízük, ahhoz hozzájuthatnak Lendván a templomban. A templom minden nap 8.30 és 18 óra között nyitva lesz.

Az élő közvetítés Lendváról a plébániatemplomból 18 órakor lesz a lendavainfo.com portálon, amikor megszenteljük a húsvéti ételeket, önök pedig egyidejűleg az ételekkel teli kosaraikat megszentelik szenteltvízzel, majd ezt követően közösen ünnepeljük a Vigíliát – Jézus Krisztus feltámadását.


HÚSVÉT,
2020. április 12-én – 10 órakor lendavainfo.com

A kereszténység legnagyobb ünnepe – JÉZUS GYŐZ A BŰN ÉS A HALÁL FELETT és a sírba – az emberiség vesztességének eme tragikumába – életet lehel.

Az ünnepi szentmisét a lendvai plébániatemplomból 10 órakor élőben közvetíti a lendavainfo.com portál.