17. 3. 2014 | Kategorija: ARHIV NOVIC IN DOGODKOV

Križev pot božjega služabnika Danijela Halasa ob 69. obletnici njegove smrti – Spominski park Kot

danijel_halas_2014V Halasovem spominskem parku v Kotu v lendavski župniji je zbrane nagovoril domači župnik Martin Dolamič, nato pa še Karel Tomšič, član ŽPS in tamkajšnji domačin. »Pri Bogu ni naključja,” je povedal Karel Tomšič. “Ker je bil tako tesno povezan z župnijo Lendava, je reka Mura njegovo mrtvo telo naplavila v vasi Kot, kjer smo danes zbrani. Mrtvo telo mučenca Danijela Halasa je našel mlinar iz Kota. Kraj, kjer je ležal, izpričujejo očividci in ohranjena fotografija. Halas je umrl nasilne smrti v sluhu svetosti kot pričevalec za vero. Zato je kraj, kjer je ležalo njegovo mrtvo telo, posvečena zemlja.« Dodal je še spodbudo vsem zbranim: »Venec mučeništva je prejel. Mi mu pa pri Bogu izprosimo čast oltarja. Radi se mu priporočajmo in se zatekajmo po pomoč k njemu.«

Molitev križevega pota je vodil domači župnik Martin Dolamič, z branjem so sodelovali predstavniki župnij lendavske dekanije.

Za več informacij in fotografije si oglejte spletno stran mursosoboške škofije.