24. 1. 2022 | Kategorija: ARHIV NOVIC IN DOGODKOV

Dogodki v februarju 2022

V sredo, 2. februarja 2022
praznujemo praznik JEZUSOVEGA DAROVANJA ali SVEČNICA.
Pri vseh mašah 8., 10. in 18. uri blagoslavljamo sveče.


V četrtek, 3. februarja 2022 ob 18. uri
bo BLAŽEV BLAGOSLOV.

V naši župniji bo večerna slovesna dvojezična sveta maša, ki jo bo vodil škof iz Segeda. Pri maši bodo navzoči predstavniki društva kulturnikov Balassijevega meča, ki vsako leto podelijo enemu od literatov Balassijev meč. Tokrat ga bo prejel naš rojak dr. Bence Lajoš in mu čestitamo. Balassi je bil v času turških vpadov v 17. stoletju pesnik, ki je z pisano besedo in mečem branil krščansko Evropo. Med mašo bomo tudi podeljevali blažev blagoslov grla.


V petek, 11. februarja 2022
bo god LURŠKE MATERE BOŽJE in SVETOVNI DAN BOLNIKOV.

Ob 15. uri bomo imeli molitveno uro pred NAJSVETEJŠIM in BOLNIŠKO MAZILJENJE.