12. 3. 2021 | Kategorija: ARHIV NOVIC IN DOGODKOV

16. marec 2021: HALASOV KRIŽEV POT

v torek, 16. marca 2021, na dan smrti, vabljen k molitvi HALASOVEGA KRIŽEVEGA POTA ob 19. uri v živo preko Zooma.

Zoom aplikacija

Danijel Halas (1908 – 1945)

God: 16. marec

»Trpeli ste po nedolžnem kot Kristus,« so svojemu prvemu župniku Danijelu Halasu rekli verniki župnije Velika Polana v Prekmurju, ko se je sredi julija 1942 vrnil med nje po sedmih mesecih zapora v Budimpešti pod obtožbo, da je sodeloval s komunisti. Prav ti pa so ga pred šestdesetimi leti – 16. marca 1945 umorili iz sovraštva do njegove zvestobe evangeliju.

Mariborski škof Franc Kramberger je na pobudo prekmurskih duhovnikov leta 1998 začel škofijski postopek za razglasitev velikopolanskega župnika Danijela Halasa za krščanskega mučenca.

Rimska kongregacija za zadeve svetnikov je 12. februarja 2000 izdala dopis, da se lahko začne postopek za beatifikacijo Danijela Halasa, ki je stekel z odlokom mariborskega škofa 10. avgusta 2000.

Leta 2001 je bila urejena romarska pot, ki povezuje kraje, kjer je deloval božji služabnik Danijel Halas (Črensovci, Hotiza, Lendava, Velika Polana).

Vir besedila: Revija Ognjišče

REKLAMA ZA DOKUMENTARNI FILM O BOŽJEM SLUŽABNIKU DANIJELU HALASU: