NOVICE, DOGODKI IN OBVESTILA

07. 02. 2016
Kategorija prispevka: NOVICE IN DOGODKI

OZNANILA: Pregled dogodkov v prihajajočem tednu (od 8. do 14. februarja 2016)

S sredo – PEPELNICO – začenjamo postni čas – ko se bomo 40 dni pripravljali na praznik Jezusovega vstajenja od mrtvih – Velika noč. Postni čas kristjani pričenjamo z lepo simboliko, ko nas duhovnik na pepelnično sredo z blagoslovljenim pepelom, ki je simbol minljivosti, posipa po glavi in ob tem govori POMNI ČLOVEK, DA SI PRAH IN DA SE V PRAH POVRNEŠ ali pa SPREOBRNI SE IN VERUJ EVANGELIJU.
Na pepelnico bomo imeli mašo ob 8. uri v madžarskem jeziku in ob 9. uri v slovenskem jeziku.

V četrtek je praznik LUŠKE MATERE BOŽJE, ki je hkrati tudi SVETOVNI DAN BOLNIKOV.
Ker imamo v naši cerkvi čudovit oltar Lurške Marije in ker je dan njenega godu svetovni dan bolnikov bomo imeli ob 17.00 uri molitveno uro in molitve za naše zdravje na duši (ranjenosti, zamere, sovraštva, prekletstva…) in telesu (raznovrstne bolezni). Med sveto mašo se bo podeljeval zakrament bolniškega maziljenja.
Vozil bo avtobus. Ob 16. uri pričenja pobirati v Kontu. Prosim tudi vse, ki imate avtomobile, da omogočite in poskrbite ter pripeljete ostarele in bolne ta dan v cerkev.

V petek bomo v župnijski cerkvi v Lendavi molili premišljevanje Jezusovega trpljenja – KRIŽEV POT. Pričenja se ob 17. uri in nato je sveta maša.

V soboto bomo urejali SEDEŽNINO. Z vašim darom, ki ga enkrat na leto podarite – pa naj si sedite ali stojite – ogrevamo cerkev, da nam je med mašami prijetno toplo in veroučne prostore, kjer otroci morejo na toplem spoznavati Jezusa in življenje svoje krščanske vere.
Sedežnino bodo urejali člani Župnijskega pastoralnega sveta med 8. in 12. uro v veroučnih prostorih. Vsem, ki čutite s svojo župnijsko skupnostjo in znate tudi dar toplote v zimskih časih ceniti – naj vaše darovanje blagoslavlja Gospod.

Prihodnjo nedeljo obhajamo PRVO POSTNO NEDELJO
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri maša v Gaberju.

Že v soboto popoldan imamo nedeljske maše po vaseh. Ob 16. uri na Pincah, 17. uri v Petišovcih in ob 18. uri maša za veroučence in družine v Lendavi.

Za več informacij si oglejte podstran Oznanila.

03. 01. 2016

PRIPRAVA NA ZAKON V LETU 2016

priprava_na_zakon_plakat_2016_spletV soboto 30. januarja in 6. februarja 2016 med 14. in 19. uro
v župnijskem domu v Lendavi, Cerkveni trg 2.
Zaželena prijava domačemu župniku

V soboto 30. januarja 2016

Od 14. do 16.00 ure;
Zakramentalni in pravni vidiki zakonske zveze