NOVICE, DOGODKI IN OBVESTILA

7. 4. 2020
6. 4. 2020
Kategorija prispevka: NOVICE IN DOGODKI

ROJAKINJA, sestra redovnica Alexandra Rozália Tóth, rojena v Čentibi nas je zapustila

Sestra Alexandra Rozália Tóth (1926-2020)

Sestra Alexandra je vedno vdano, ponižno, z veliko elana in življenjske moči, opravljala svoje redovno poslanstvo, sledila zgledu nazareške Device, vedno pripravljena poslušati Božji glas in slediti njegovi volji. V tej ponižnosti je tudi sprejela trpljenje v bolezni in tako je 2. aprila 2020 Stvarniku še zadnjič odgovorila: »Glej, dekla sem Gospodova, zgôdi se mi po tvoji besedi!«

K poslednjemu počitku jo bodo položilo v grobnico redovne skupnosti Kongregacije sester Marijinega oznanjenja v Sombotelu. Več o tem →

4. 4. 2020

CVETNA NEDELJA

BLAGOSLOVLJEN, KI PRIHAJAŠ V GOSPODOVEM IMENU.

• V času epidemije bolezni virusa COVID-19 smo prikrajšani za druženje in obhajane svete maše.
  • Vsako nedeljo spremljajte sveto mašo na televiziji SLO2 ob 10. uri
  • Vero ne živimo samo takrat, ko gremo v cerkev ampak jo živimo v vsakdanjem življenju. Trenutne razmere so idealen čas, ko se bo (ne bo) pokazala naša vera in ljubezen do božje besede.
  • Starši, bodite duhovniki vaših hiš
    Za pomoč in pogled na situacijo, ki jo doživljamo, prisluhite razmišljanju sestre Emanuele Žerdin, ki je tudi že v lendavski sinagogi predavala o vrednosti in pomenu spremljanja umirajočih:
    Ostati, ne zbežati! (Radio Ognjišče, 27. 3. 2020). Za poslušanje posnetka kliknite na gumb na levi strani spletišča Radia Ognjišče.
  • SKUPAJ DOMA OBHAJAJTE 6. POSTNO NEDELJO – CVETNO NEDELJO
    – najprej naredite KRIŽ in nato preberite evangelij 5. postne nedelje

– iz domačega vrta vzemite zelenje (vejico drevesa, cvetje…) in doma pripravite mizo pogrnjeno z belim prtom. Na mizo dajte svečo, križ in blagoslovljeno vodo – če nimate blagoslovljene vode jo lahko dobite v župnijski cerkvi v Lendavi, ki je odprta vsak dan od 8.30 do 18. ure.

– Zmolite sledečo molitev in blagoslovite – pokropite z blagoslovljeno vodo vejice, ki ste jih pripravili.

BLAGOSLOVNA MOLITEV
    Vsemogočni Bog, blagoslovi to zelenje, znamenje življenja in zmage. Vesli bomo spremljali Kristusa kralja, daj nam, da bomo mogli dospeti v večni Jeruzalem. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Sedaj z blagoslovljeno vodo pokropimo zelenje.

Več o tem →

1. 4. 2020

Pričevanje zdravnika iz Italije

Spodbujam vas, da v teh negotovih časih še s posebno ljubeznijo in zaupanjem odpirate Sveto pismo. Bog Oče ima vedno besedo Življenja za nas. In ta beseda prinaša vedno Luč in Mir, ki sta močnejša od teme in nemira sveta.

Danes mi je na eni italjanski spletni strani prišlo pred oči pismo mladega lombardskega zdravnika. Njegova zgodba in zgodba starega duhovnika s Svetim pismom v njej, me je pretresla in hkrati pomirila, zato bi jo želel podeliti tudi z vami. Več o tem →

» Arhiv novic, dogodkov in obvestil