FOTOGALERIJA: Romanje v Lurd in Provanso (2. del)

Fotografije: Romanje v Lurd in Provanso, 2. del (alternativne fotografije)
Datum: 25.−29. junij 2018

V Lurdu, majhnem mestu pod Pireneji na skrajnem jugozahodu Francije, se je 11. februarja 1858 leta Marija prvič prikazala štirinajst letni deklici Bernardetti Soubirous. Še sedemnajstkrat se je Bernardka nato srečala z Gospo, ki je svetu preko nje poslala sporočilo: »Pokorite se, molite za spreobrnitev grešnikov.« Danes je Lurd največje Marijino romarsko središče na svetu, kraj molitve, milosti in upanja, v katerega se že več kot sto petdeset let zgrinjajo množice romarjev iz celega sveta.

Pot nas je peljala v Monako, Azurno obalo, narodni park Camarque, Saintes Maries-de-la Mer, Lurd, Carcassonne ter Aix-en-Provence

Med odprtimi slikami se lahko premikate tudi s pomočjo tipk na tipkovnici (leva in desna puščica)