17. 11. 2019 | Kategorija: ARHIV NOVIC IN DOGODKOV

Čiščenje cerkvenega zvonika

Minuli mesec smo se morali lotiti zelo zahtevnega in umazanega dela – čiščenje zvonika.

V zvonik so se naselili golobi in s svojimi iztrebki uničili verige, ki poganjajo zvonove.  Prav tako je ves zvonik od znotraj in zunaj bil potreben čiščenja njihovih iztrebkov, ki jih je bilo za več kot trideset vreč. Zamenjali smo verige za poganjanje zvonov in minuli teden so posebni delavci za višinska dela od zunaj kupole namestili špice za odganjanje golobov in v zgornje line kupole namestili mreže (to lahko sedaj gledate na videoposnetku).

Vse to je pogojeno z precejšnjimi stroški zato vas vabim, da pri urejanju letnega prispevka (kartz) ali sedežnine darujemo po pet evrov.

Hvala vam za razumevanje saj smo s tem zaščitili nadalnje propadanje in uničevanje naše lepe cerkve.