Oznanila (9. junij 2019)

8.00 LENDAVA (HU): +Varga Katalin

9.00 LENDAVA (SLO): +Veronika Schwarz

10.00 LENDAVA HU): -za župljane

11.00 DOLINA PROŠČENJE (SLO/HU):
+Gazdag Ana in +Adorján Lajos, zadušnica

SVETE
TROJICE

8.00 LENDAVA (HU): -za župljane

9.30 SVETA TROJICA V LENDAVSKIH GORICAH (SLO/HU):
+iz družine Štimec ter Slavico in Jožeta Farkaš

11.00 KOT PROŠČENJE (SLO/HU): po namenu

BINKOŠTI

Danes obhajamo BINKOŠTI.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri je proščenje v Dolini, kjer je kapela posvečena binkoštnemu dogodku.

V sredo je ob 9.30 uri v Domu starejših sveta maša.

V četrtek obhajamo FATIMSKI SPOMIN. Ob 17. uri se pričenja molitvena ura pred milostno podobo fatimske Matere Božje in nato slovesna sveta maša.
Vozil bo avtobus. Ob 16. uri pričenja pobirati vernike v Kotu in nadaljuje pot na Kapco, Gaberje ob glavni cesti in v vasi, Gornji in Dolnji Lakoš, Petišovci, pince, Dolina, Čentiba, Lendava pri Tušu, Dolga vas in Mostje.

Vsak petek v mesecu juniju obhajamo VRTNICE. Vrtnice so pobožnost Jezusovega Srca in iskrena prošnja za nove duhovne poklice. Pol ured pred večerno mašo pred Najsvetejšim zapojemo litanije Jezusovega Srca in zmolimo posvetilno molitev. Med mašo je nagovor o pomenu svete maše in duhovništva.

V soboto bo za vse starše in botre, ki želijo v prihodnjih mesecih krstiti svoje otroke, priprava na krst v župnijskem domu ob 14. uri.

V soboto je popoldan ob 16.30 uri nedeljska maša v Petišovcin in ob 18. uri v Lendavi za veroučence in družine.

Prihodnjo nedeljo obhajamo NEDELJO SVETE TROJICE.
Maša v župnijski cerkvi v Lendavi bo ob 8. uri. Ob 9.30 uri je proščenjska dvojezična sveta maša pri Sveti Trojici v Lendavskih goricah. Ob 11. uri je proščenje v Kotu saj je tamkajšnja kapela posvečena svetemu Antonu Padovanskemu, ki goduje v četrtek, 13. junija.

Pred župniščem je traktorska prikolica, kjer zbiramo stari papir. Vabljeni, da se pridružite akciji. Sredstva, ki jih za to prejmemo bomo namenili kritju stroškov oratorija.