Oznanila (7. april 2019)

12. april
JULIJ I.,
papež
17.00 KRIŽEV POT, SPOVEDOVANJE, MAŠA:
+Cecilija Copot, zadušnica
+stare starše družin Vučko in Hozjan
+Jožef Krpan
13. april
IDA,
redovnica
16.30 PETIŠOVCI: +Mátjáš Ilona
+Ferencz Szomi / Fehér Mihály in Anna
14. april

ŠESTA POSTNA NEDELJA

cvetna

8.00 LENDAVA (HU): +Idzig László és Rozália

9.00 LENDAVA (SLO): +Györkös Franc in oba sinova

10.00 LENDAVA (HU): +Herman Terezija és Tomka Miklós

11.00 GABERJE (SLO/HU): +Marija Tomšič

15.00 LENDAVA: VELIKONOČNO SPOVEDOVANJE – HU

17.00 LENDAVA: VELIKONOČNO SPOVEDOVANJE – SLO

PETA – TIHA POSTNA NEDELJA

Danes obhajamo PETO POSTNO NEDELJO – TIHA NEDELJA.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri maša v Gaberju.

Minulo nedeljo smo imeli zelo lepo srečanje popoldan z gospodom škofom, birmanci in vsemi verniki. Župnijske skupine ste pripravile zelo lep križev pot župnije. Naj na to vašo zavzetost in pričevanje pride obilje Njegovega blagoslova.

V sredo je maša ob 8. uri na Pincah in ob 9.30 v Domu starejših.

V četrtek bo po večerni sveti maši srečanje Biblične skupine.

V petek vabljeni k molitvi križevega pota, ki bo ob 17. uri. Premišljevanja ob postajah križevega pota nam bodo pripravili člani Župnijskega pastoralnega seta. Med križevim potom je priložnost za obhajanje svete spovedi. Po križevem potu sveta maša.

V soboto imamo popoldan nedeljske maše. Ob 16.30 v Petišovcih in ob 18. uri v Lendavi maša za družine in veroučence.

Prihodnjo nedeljo obhajamo CVETNO NEDELJO.
Pri vseh mašah bomo blagoslovili zelenje. Sodelavci Župnijske Karitas so pripravili lepe butarice/snope, ki jih boste lahko pred mašo kupili. Dar za snop je dar za gradnjo nove cerkve na Primorskem v Luciji – od tam smo dobili tudi oljčne vejice. Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri maša v Gaberju.

Na cvetno nedeljo popoldan je v naši župniji velikonočno spovedovanje. Ob 15. uri bo priprava v madžarskem jeziku in spovedovanje. Med spovedovanjem bomo molili Križev pot in prejeli sveto obhajilo.
Ob 17. uri bo priprava v slovenskem jeziku in spovedovanje. Med spovedovanjem bomo molili Križev pot in prejeli sveto obhajilo.
Ves postni čas smo vas vabili k spovedi. Nekateri ste z veseljem izkoristili to vabilo in se lepo pripravili na sveto spoved in tudi lepo spovedali. Prihodnjo nedeljo, ko imamo spovedovanje naj povem, da ne bo moglo priti veliko duhovnikov saj imajo raznovrstne obveznosti kar nekaj pa jih je bolanih tako, da vas pripravim na to, da bo trebalo kar biti potrpežljiv in vztrajen v čakanju na sveto spoved.