Oznanila (28. julij 2019)

od 28. julija do 4. avgusta 2019

+iz družine Štimec in Veroniko Štimec
+Marija Balažic in +starše

SEDEMNAJSTA NEDELJA MED LETOM

Danes obhajamo SEDEMNAJSTO NEDELJO MED LETOM.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri.

V sredo je ob 9.30 uri v Domu starejših sveta maša.

V petek, 2. avgusta že tradicionalno romamo v Čakovec na praznovanje porcijunkolovega. Tam je sveta maša ob 11.15 uri. Prijavite se lahko v pisarni župnije. Cena avtobusnega prevoza znaša 6 evrov. Avtobus bo ob 7. uri pričenjal pobirati vernike v Kotu in nadaljuje pot na Kapco, Gaberje znotraj vasi in ob glavni cesti, Gornji in Dolnji Lakoš, Mostje, Dolga vas, Lendava cerkev, Lendava Tuš, Čentiba, Dolina, Pince in Petišovci. Ker bomo prestopili mejo potrebujete osebni dokument (osebno izkaznico ali potni list).

V soboto popoldan imamo nedeljske maše v Petišovcih ob 17. uri in v Gaberju ob 18.30 uri.

Prihodnjo nedeljo je v naši župniji praznik ZLATEGA JUBILEJA DUHOVNIŠTVA rojaka gospoda Józsefa Bernáda.
Slovesna sveta maša bo samo ob 14. uri v Domu starejših občanov. Tam bo postavljen veliki šotor v katerem boste lahko vsi sedeli in po maši bo druženje. Gospodinje naprošamo, da napečete perece in kifle in jih prinesete kar v šotor, kjer jih boste lahko pred mašo oddali sodelavkam župnijske Karitas. Možje ste naprošeni, da darujete dobro kapljico vina. Prosimo, če vino prinesete v petek dopoldan na župnišče saj bomo morali nato vino preliti v literske steklenice.
Vsem, ki boste na kakršen koli nači pomagali v teh dneh pri pripravah na praznovanje zlate maše, se vam najlepše zahvaljujem.