Oznanila (20. oktober 2019)

od 20. do 27. oktobra 2019

27. oktober

TRIDESETA NEDELJA MED LETOM

8.00 LENDAVA (HU): +Kočiš Franc

9.00 LENDAVA (SLO): +Ana Rob, obl.

10.00 LENDAVA (HU):
+Franc, Robert, Julija, Nikola

11.00 GABERJE (SLO/HU): +starše Zadravec

DEVETINDVAJSETA NEDELJA MED LETOM
MISIJONSKA NEDELJA

Danes obhajamo DEVETINDVAJSETO NEDELJO MED LETOM – MISIJONSKA NEDELJA.
Ko boste odhajali iz cerkve vam bodo župnijski sodelavci podarili misijonski koledar in podobico z molitvijo za misijonarje. Dar, ki ga boste ob tem podarili bo za našega rojaka – misijonskega škofa Antona Žerdina. Vsem, ki boste pokazali svojo velikodušnost se v imenu našega rojaka zahvaljujem.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri v Gaberju.

Vstopamo v četrti teden meseca oktobra meseca, ko več molimo in premišljujemo rožni venec. Vsak dan ga, pol ure pred večerno mašo, molimo rožni venec v župnijski cerkvi. Vsi, ki več ali manj redno hodite ob nedeljah k sveti maši – vzamite si čas za Boga tudi vsaj enkrat med tednom in se pridružite tej lepi molitvi. Čas podarjen Bogu, je sveti čas, ja čas, ki ti ga Gospod vrača z blagoslovom.

V sredo bo ob 9.30 uri v Domu starejših sveta maša.

V četrtek imamo po večerni maši srečanje Biblične skupine. Biblična skupina je namenjena vsem odraslim, ki želite zares biti poučeni o lastni verni in bi radi naredili v svojem življenju premik iz nekega običaja – tradicije v pravi iskren osebni odnos z Gospodom.

V soboto popoldan imam nedeljsko mašo ob 16.30 uri v Petišovcih in ob 18. uri v Lendavi za veroučence in družine.

Prihodnjo nedeljo obhajamo TRIDESETO NEDELJO MED LETOM.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri v Gaberju.

Prihodnjo nedeljo obhajamo SVETOVNI DAN MOŽGANSKE KAPI. Ta dan je namenjen ozaveščanju ljudi, da je zdravje božji dar, za katerega moramo skrbeti in znati razumeti sporočila telesa, še preden nas bolezen z vsemi svojimi posledicami prehiti.« Prihodnjo nedeljo bodo med nami iz društva za cerebrovaskularno boleznijo in bodo tistim, ki boste želeli, merili krvni tlak.

Pred nami so prazniki, ko bomo obiskovali grobove. Že vrsto let nas vabijo, da varujemo naravo v kateri živimo in prižgemo na grob svojcev svečo manj. Ker je v nekaterih kulturah običaj, da namesto cvetja in sveč na grob položijo kamenček so naše sodelavke Župnijske Karitas izdelale lepo poslikane kamenčke. Tako bomo prihodnjo nedeljo pri vseh mašah povedali pomen in vrednost tega obreda – polaganje kamenčka – na grob svojcev. Te kamenčke bomo blagoslovili in jih boste odnesli ne groboje svojih dragih in ljubljenih oseb. Dar, ki vam bo ostal od nenakupa ene sveče manj na grob, podarite Karitasu, ki v imenu nas vseh v našem mestu pomaga tistim, ki so v težkih finančnih stiskah. V naprej hvala za to vašo plemenito in zrelo držo.