Oznanila (20. januar 2019)

od 20. do 27. januarja 2019

11.00 GABERJE (SLO/HU): +Elizabeta Kulčar

15.00 LENDAVA: molitev ob Svetem pismu

DRUGA NEDELJA MED LETOM

Danes obhajamo DRUGO NEDELJO MED LETOM.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri maša v Gaberju.

V sredo ob 8. uri maša na Pincah in ob 9.30 uri v Domu starejših.

V soboto popoldan imamo nedeljsko mašo ob 16.30 uri v Petišovcih in ob 18. uri v Lendavi za družine in veroučence.

Prihodnjo nedeljo obhajamo TRETJO NEDELJO MED LETOM – posvečena je Svetemu pismu.
K maši prinesite svoje Sveto pismo saj bomo pri vseh nedeljskih mašah skupaj brali svetopisemske odlomke tretje nedelje med letom. Svetopisemska nedelja nas vabi obenem pa vzgaja, da v roke vsak dan vzamemo to sveto knjigo in iz Božje besede črpamo moč in smisel življenja.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri maša v Gaberju.

Popoldan ob 15. uri bo za Škofijo Murska Sobota v naši župniji srečanje. Zbrali se bomo v cerkvi, kjer bo molitev ob Svetem pismu. Še zmeraj odmevajo božični prazniki, ko je Beseda Boga, človek – Jezus posatala. Po molitvi v cerkvi bo imel profesor svetega pisma in judovstva dr. Samo Skralovnik predavanje v dvorani župnije. Izkoristite to bogato ponudbo za osebno duhovno poglobitev. Ne bo vam žal.

ROMANJE V ITALIJO

Od torka, 25. junija do sobote, 29. junija 2018 organiziramo župnijsko romanje v Italjio na mesta enih največjih svetnikov krščanstva.

Obiskali bomo Padovo, kjer je pokopan sveti Anton Padovanski, priprošnjih v stiski, v raztrešenosti, za blagoslov zakona, priprošnjih izgubljenih stvari. V Padovi bomo prav tako obiskali grob svetega Leopolda Mandiča, priprošnjika za obhajanje dobre spovedi. Obiskali bomo Loreto, kjer je po izročilu iz Trsata bila prenešena hišica svete družine in v tej hišici, kjer je Jezus odraščal imeli sveto mašo. Obiskali bomo Assizi, kraj svetega Frančišča in svete Klare. Obiskali bomo San Giovanni Rotondo, mesto enega najsodobnejših svetnikov patra Pija. Imel je Jezusove rane – stigme, imel je moč bilokacije – hkrati se je pojavljal na dveh mestih, imel je uvid v dušo človeka in mu pomagal k iskreni spovedi in osvoboditvi grehov, ki jih potlačimo v sebi in nas morij. Prav tako bomo obiskali Barij, starodavno baziliko in grob svetega Nikolaja – nam poznanega kot Miklavža, ki je zavetnik dobrote. Prijave zbiramo v pisarni župnije. Program imate na stalažah ob izhodu iz cerkve ali na spletni strani župnije.