Oznanila (10. marec 2019)

od 10. do 17. marca 2019

15. marec
PLACID,
redovnik
17.00 KRIŽEV POT, SPOVEDOVANJE, MAŠA:
+Ana Vučko in Jožef Krpan
+starše in brate iz družine Balažic
16. marec
BOŽJI SLUŽABNIK DANIJEL HALÁS,
duhovnik, mučenec
16.30 PETIŠOVCI: +Simon Margit

+Franc Antolin, obl. ter Kristina in Franc Rous

17. marec

DRUGA POSTNA NEDELJA

8.00 LENDAVA (HU): +Herman Ana

9.00 LENDAVA (SLO): +Jožef Hozjan

10.00 LENDAVA (HU): +Tomsics Márija

11.00 GABERJE (SLO/HU): +Rudi Hepe

15.30 HOTIZA: molitev Halasovega križevega pota

PRVA POSTNA NEDELJA

Danes obhajamo PRVO POSTNO NEDELJO.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri maša v Gaberju. Danes popoldan, ob 15.30 uri, vabljeni na Hotizo, kjer bo križev pot Danijela Halasa.

V sredo je maša ob 8. uri na Pincah in ob ob 9.30 uri v Domu starejših.

V sredo je trinajsti v mesecu. V postnem času združujemo fatimski spomin z petkovimi križevimi poti. Vabljeni k tej postni pobožnosti saj je prav Marija bila tista, ki je ves čas spremljala Jezusa na tej trpeči poti. Pridete tudi vi spremljat Jezusa na križevem potu.

V četrtek bo po večerni maši srečanje Biblične skupine. V postnem času imam, pri srečanjih Biblične skupine, predavanja o pomenu posta. Vabljni na ta srečanja, kjer se versko izobražujemo in spoznavamo z bogastvom Božje Besede.

Vsak petek v letu obhajamo spominski dan Jezusove smrti. Zato tudi vsak petek ob tretji uri popoldan zvoni. V župniji bomo ves postni čas imeli ob petkih ob 17. uri molitev križevega pote. Med molitvijo križevega pota bo priložnost za obhajanje svete spovedi. Po križevem potu je sveta maša.

V petek imamo po večerni maši sejo članov Župnijskega pastoralnega sveta. Člani so prejeli vabila.

V soboto je spominski dan, ko so ubili na Hotizi, božjega služabnika Danijela Halasa. Vsako leto je na ta dan v naši župniji Halasov romarski shod. Na dekanijski rekolekciji smo se duhovniki dogovorili, da zaradi tega, ker je ta dan v soboto, vsako nedeljo pa je že tradicionalni križev pot na Hotizi posvečen Danijelu Halasu, združujemo ta romarski shod s križevim potom v nedeljo na Hotizi ob 15.30 uri. Lepo vabljeni.

V soboto imamo popoldan nedeljske maše. Ob 16.30 v Petišovcih in ob 18. uri v Lendavi maša za družine in veroučence.

Prihodnjo nedeljo obhajamo DRUGO POSTNO NEDELJO.
Maše v Lendavi: 8., 9. in ob 10. uri. Ob 11. uri maša v Gaberju. Vsako nedeljo v postu bo popoldan ob 15.30 uri na Hotizi križev pot Danijela Halasa.