21. 9. 2014 | Kategorija: ARHIV NOVIC IN DOGODKOV

Martin Dolamič Konrad postal župnik

20140917_martin_dolamic_postal_zupnikMartin Dolamič Konrad kot župnijski upravitelj v Župniji Lendava deluje peto leto. Sicer se je s to dvojezično župnijo prvič srečal kot diakon in že takrat ugotavljal, da je poleg slovenskega jezika za oznanjevanje potrebno poznavanje madžarskega jezika, saj v župniji živijo tudi verniki madžarske narodnosti. Ker gre za dvojezično področje, oznanjevanje poteka tudi v madžarskem jeziku, kar je v nalogi z naslovom Pastoralno delovanje v dvojezični Župniji Lendava pod mentorstvom msgr. Franca Režonja, predstavil kandidat v svoji nalogi. Izpostavil je pomembnost vključenosti vernikov k sodelovanju v raznih župnijskih skupinah in pri dogodkih, ki jih skupaj načrtujejo in pripravljajo v blagor vseh vernikov. Pridobljene pastoralne izkušnje uspešno vključuje tudi v svoje poslanstvo na škofijski ravni, kjer vodi odbor za narodnostne skupnosti.

Po predstavitvi naloge in pogovoru o obravnavani temi je komisija, ki sta jo sestavljala voditelj Pastoralne službe dr. Franc Zorec in lendavski dekan g. Lojze Kozar, dala odlično oceno ter pohvalila zavzetost za pastoralno delovanje v dvojezični župniji ter za konstruktivne predloge, ki jih je kandidat v svoji nalogi predstavil.

Novemu župniku iskreno čestitamo in želimo obilo Božjega blagoslova!

Vir: Škofija Murska Sobota